CZ EN DE
Úvodní stránka :: Fotogalerie :: Ceník :: Obsazenost :: Další informace :: Mapa :: Rezervace :: Bazar ::
Jaromír Pacholík
Zelenecká Lhota 64
Libáň 507 23
email:
jaromirpacholik@seznam.cz
GSM:(+420)777 677 305

Spřátelené weby:

Ubytování
U DVOU KOZLŮ
Ubytování Tixik.com Ubytování v Česku
Kvalitní ubytování LIPNO v soukromí
http://www.mok.cz - Katalog Ubytování.
http://www.ubytovani-jicin.com - Katalog Ubytování.
Administrace ::
POZOR VELKÁ sleva na volné prázdninové termíny 17.8.-24.8. za-22 000kč A 24.8.-31.8. za-20 000 kč Vilka u Linků 777 677 305
Obec Zelenecká Lhota se nachází ve velice klidné části Českého Ráje,ale nedaleko vedou i turistické stezky,kterými se dostanete až do srdce tohoto malebného kraje.Přírodní koupání(rybník)1km od objektu.
Okolí:
Restaurace: Libáň 4km, Dolní Bousov 6km
Obchod: Zlenecká Lhota 400m, Libáň 4km
Pošta: Libáň 4km
Vlak: Libáň 4km
Autobus: Zelenecká Lhota 100m
Les: 1km
Hrad: Kost 9km, Trosky 15km
Zámek: Staré Hrady 4km, Dětenice 8km
Muzeum: Dětenice 8km, Staré Hrady 4km, Humprecht 8km
Rybník: Zelenecká Lhota 1km
Přehrada: Příšovice 25km
Krytý bazén: Jičín 17km
Dětský bazén: Jičín 17km
Koupaliště: Libáň 4km
Písečná pláž: Jinolice 20km, Branžež 20km
Travnatá pláž: Zelenecká Lhota 1km
Půjčovna loděk: Jinolice 20km, Branžež 20km
Masáže: Jičín 17km
Sauna: Jičín 17km
Fitcentrum: Jičín 17km
Hřiště: Libáň 4km
Sportovní hala: Jičín 17km
Sportovní areál: Jičín 17km
Golf: Semily 70km, Jičín 17km
Minigolf: Jinolice 20km
Kuželky: Jičín 17km
Bowling: Jičín 17km
Tenis: Jičín 17km
Koupaliště: Jičín 17km
Jízda na koni: Libáň 4km, Ohaven 15km
Cyklostezka: 50m
Turistická stezka: 1km
Český ráj je oblast rozprostírající se přibližně mezi městy Turnov, Mnichovo Hradiště, Sobotka, Jičín, Lomnice nad Popelkou a Semily. V širším měřítku je vzdálenost z Prahy na okraj této oblasti přibližně 70 km, z Liberce 25 km a z Hradce Králové 50 km. Český ráj je od roku 1954 chráněnou krajinnou oblastí. Velmi krásná příroda, skalní města a významné památky jsou přitažlivým cílem pro turisty všech věkových kategorií.
Označení "Český ráj" začali používat v 70. letech 19. století lázeňští hosté v Sedmihorkách u Turnova. V následujícím období se stalo doslova zeměpisným pojmem. Hruboskalské skalní město, Bozkovské dolomitové jeskyně, Prachovské skály nebo naučná Riegrova stezka jsou představiteli přírodních krás. Naopak významné historické památky v tomto regionu reprezentují skvostné hrady a zámky. Nejznámější z nich jsou Hrubý Rohozec, Valdštejn, Kost, Sychrov, Humprecht, Hrubá skála a zámek Mnichovo Hradiště. Nad obcí Malá Skála se nachází skalní hrad Pantheon a o kousek dál romantická zřícenina hradu Frýdštejn. Skalní hrádek s vyhlídkovou plošinou Drábské světničky nalezneme nedaleko Mnichova Hradiště, stejně jako pozůstatky skalního hradu Valečov. A samozřejmě nesmíme zapomenout na dominantu a symbol Českého ráje hrad Trosky.
S historií a zajímavostmi celé této oblasti se můžeme seznámit v Regionálním muzeu a galerii Jičín nebo v Muzeu Českého ráje v Turnově. Obrázek krajiny malebně doplňuje původní lidová architektura, kterou můžeme obdivovat například v obci Karlov. Zajímavá je i dřevěná zvonice v Rovensku pod Troskami. Pokud chcete chytit vítr do vlasů a rozhlédnout se z výšky, navštivte rozhledny Kopanina, nebo Kozákov. V oblasti Kozákova jsou chráněná naleziště polodrahokamu zvaného Český granát. Expozici tohoto minerálu a řady dalších si můžete prohlédnout právě v Turnovském muzeu.
Tato malebná oblast je stvořena pro rekreaci. Díky velice husté síti značených stezek a cyklostezek je doslova turistickým rájem. Rozvinuté služby cestovního ruchu zvyšují příznivý dojem. Jezdí zde letní cyklobusy, k dispozici jsou kryté bazény při nepříznivém počasí, můžete si zde zahrát golf, minigolf, squash nebo kuželky. V zimním období se nabízejí běžecké trati i zimních stadiony. Kulturní vyžití v této oblasti je velmi široké. Vedle divadel, galerií, knihoven a muzeí zde probíhá mnoho kulturních akcí nejrůznějšího zaměření. Český ráj je kompaktní a oblíbenou turistickou destinací, jejíž význam dávno přesáhl hranice České republiky.

:: Ubytování Český Ráj - Vilka u Linků (c) created by fiikus ::

1
2
3
4
5